2020-2021 GÜZ DÖNEMİ PROGRAM BAŞVURULARI

2020-2021 GÜZ YARIYILI TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAM BAŞVURULAR HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

 

  • 2020-2021 Güz Dönemi Tezsiz Yüksek Lisans Program Başvurularımız 31 Ağustos 2020 - 19 Eylül 2020 tarihleri arasında, tamamen online (çevrimiçi) olarak yapılacaktır.
  • İşletme İktisadı Enstitüsü Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına başvuru için  adayların öncelikle http://basvuru.istanbul.edu.tr adresine girerek kayıt oluşturması gerekmektedir.
  • Başvuru Sistemine giriş yaptıktan sonra adayların mezun oldukları lisans programına ilişkin eğitim bilgileri sisteme otomatik olarak yüklenecektir. (Lisans Eğitimini yurt dışında tamamlamış adayların eğitim bilgilerini sisteme kendilerinin girmesi gerekecektir.) (Lisans Eğitimini ülkemizde tamamlamış ancak eğitim bilgileri sistemde görünmeyen adayların lisans eğitimlerini tamamladıkları okulun öğrenci işleri birimi ile iletişime geçerek eğitim bilgilerinin YOKSİS sistemine yüklenmesini talep etmesi gerekmektedir. 
  • Sonrasında, adaylar tercih ekranından başvurmak istedikleri İşletme İktisadı Enstitüsü Programlarını seçerek başvurularını tamamlayacaktır. Her aday en çok üç adet programa başvuru yapabilir. 
  • İngilizce Programlara başvuracak adayların İngilizce bildiklerini gösteren herhangi bir sınav belgeleri yok ise (YDS, YOKDİL, TOEFL vs...) Enstitümüz tarafından 21 Eylül 2020 saat 10:00'da yapılacak İşletme İktisadı Enstitüsü İngilizce Seviye Tespit Sınavına girerek 65 ve üzeri not almaları gerekmektedir. (Lisans Eğitimini yurt içinde veya yurt dışında eğitim dili İngilizce olan bir programda tamamlamış adayların İngilizce Sınav Belgesi (YDS, YOKDİL, TOEFL vs...) ibraz etmelerine veya İşletme İktisadı Enstitüsü İngilizce Seviye Tespit Sınavına girmelerine gerek yoktur.)
 

TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAM MÜLAKATLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

İstanbul Üniversitesi Senatosu'nun Kararı Çerçevesinde Covid-19 Salgını Nedeniyle 2020-2021 Güz Yarıyılı Tezsiz Yüksek Lisans Programları Kabullerinde Mülakatlar Yapılmayacaktır. 2020-2021 Güz Yarıyılı Tezsiz Yüksek Lisans Programları Kabullerinde Uygulanacak Güncellenmiş Değerlendirme Kriterlerini Öğrenmek İçin Lütfen Buraya Tıklayınız.

 


Başvuru Kabul Edilecek Programın Adı


Eğitim Dili


Kontenjanı

İşletme Yöneticiliği (MBA) Türkçe

Türkçe

150 Kişi

İşletme Yöneticiliği (MBA) İngilizce

İngilizce

90 Kişi

Yöneticiler İçin İşletme Yöneticiliği (Yönetici MBA) Türkçe

Türkçe

90 Kişi

Yöneticiler İçin İşletme Yöneticiliği (Executive MBA) İngilizce

İngilizce

90 Kişi

Endüstri İşletmeciliği

Türkçe

30 Kişi

International Management

İngilizce

30 Kişi

Yönetim Bilişim Sistemleri

Türkçe

30 Kişi

İnsan Kaynakları Yönetimi

Türkçe

60 Kişi

Pazarlama Yönetimi

Türkçe

30 Kişi

Muhasebe ve Denetim

Türkçe

60 Kişi

İşletmelerde Yönetim ve Strateji

Türkçe

30 Kişi

Finans Yönetimi

Türkçe

30 Kişi

Kalite Yönetimi

Türkçe

30 Kişi

Lojistik Yönetimi

Türkçe

30 Kişi

Accounting and Auditing

İngilizce

30 Kişi

Finance

İngilizce

30 Kişi


PDF OLARAK İNDİRMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Enstitümüz 2020-2021 Güz Yarıyılı Tezsiz Yüksek Lisans Programları Kabullerinde Uygulanacak Güncellenmiş Değerlendirme Kriterleri İstanbul Üniversitesi Senatosu Tarafından Aşağıdaki Şekilde Güncellenmiştir.

 

Örgün Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına giriş notunun belirlenmesinde,

  • ALES veya eşdeğeri sınav notunun %50
  • Lisans not ortalamasının %50

 

Küsuratlı notlarda virgülden itibaren üç haneden sonrası yuvarlanır. Programa kabul edilebilmek için giriş notunun en az 65 olması gerekir. Adaylar, ilân edilen kontenjanlara, en yüksek nottan başlayarak yapılan sıralama ile yerleştirilir.

 

İkinci Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına giriş notunun belirlenmesinde,

  • Lisans not ortalaması dikkate alınır.

 

Küsuratlı notlarda virgülden itibaren üç haneden sonrası yuvarlanır. Değerlendirme, başvuran adayların diploma notuna göre sıralanarak yapılır.

 

Uzaktan Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına giriş notunun belirlenmesinde,

  • Lisans not ortalaması dikkate alınır.

 

Küsuratlı notlarda virgülden itibaren üç haneden sonrası yuvarlanır. Değerlendirme, başvuran adayların diploma notuna göre sıralanarak yapılır.


TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAM MÜLAKATLARI İLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

İstanbul Üniversitesi Senatosu'nun Kararı Çerçevesinde Covid-19 Salgını Nedeniyle 2020-2021 Güz Yarıyılı Tezsiz Yüksek Lisans Programları Kabullerinde Mülakatlar Yapılmayacaktır.

 PDF DÖKÜMANI OLARAK YÜKLEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

Program Başvuruları Hakkında Ayrıntılı Bilgi Almak için Enstitümüzün

0 212 440 00 00 - Dahili: 18370 - 18371 numaralı telefonlarından ulaşabilir,

iie@istanbul.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.